Usługi

odnawianie i stylizacja mebli / stylizacja dodatków do wnętrz / retusz mebli klasycznych / warsztaty i szkolenia / konsultacje

Odnawianie mebli

Odnawianie mebli zniszczonych, ale z potencjałem na odnowienie. Usługa może zawierać takie elementy jak: odrobaczanie mebli zaatakowanych przez drewnojady, szlifowanie, drobne naprawy, wymiana zniszczonych elementów, bejcowanie, malowanie, stylizowanie, lakierowanie, woskowanie, olejowanie, wymiana tapicerki itp. Każdy mebel wyceniany jest indywidualnie

Stylizacja mebli

Stylizację dobieram do preferencji klienta, miejsca w którym stanie odnowiony mebel i funkcji jaką będzie pełnił. Stylizowanie może obejmować projekt, odnawianie, malowanie różnymi rodzajami farb, technikami i w różnych stylach oraz wykorzystanie całej gamy specjalistycznych produktów (stempli, szablonów, transferów, patyn i produktów postarzających, form do tworzenia ozdobnych detali, folii metalicznych itp.). Może obejmować również wymianę nóg, gałek, uchwytów itp. Każda wycena jest indywidualna.

Stylizacja dodatków do wnętrz

Zamiast kupować nowe, odmień to co już masz w domu. Starą ramę, lampę, zegar, donicę czy szkatułkę wystylizuję, nadam nowy charakter i dopasuje do twoich oczekiwań i wnętrz.

Retusz i odświeżanie mebli klasycznych

Jeżeli kupiłeś lub posiadasz klasyczny mebel, który przez lata użytkowania, transportowania ma drobne uszkodzenia, zarysowania lakieru, stracił blask i potrzebuje odświeżenia to jest to opcja dla Ciebie. Uwaga: Nie jestem profesjonalnym renowatorem antyków i meble wymagające renowacji proszę kierować do profesjonalnych pracowni renowacji antyków.

Warsztaty i szkolenia indywidualne

Warsztaty i szkolenia z zakresu odnawiania i stylizacji mebli zarówno dla amatorów/ hobbystów jak i osób chcących odnawiać meble w celach zarobkowych lub zaczynają prowadzić małe pracownie.
Prowadzę również szkolenia z zakresu prowadzenia pracowni (m.im. prowadzenie działalności niezarejestrowanej, social media, staging mebli i sprzedaż, obsługa klienta, wyposażenie warsztatu)
Zakres i czas trwania warsztatu/ szkolenia dopasowany jest do indywidualnych potrzeb.

Konsultacje

Chcesz samodzielnie odnowić meble w swoim domu, masz czas i chęci, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może nie masz pomysłu jak pomalować czy odnowić mebel, aby pasował do twoich wnętrz? W czasie płatnych konsultacji przeanalizujemy twoją sytuację, obejrzymy twoje meble i wnętrza, w których mają stanąć. Zaproponuje Ci stylizację, stworzę dla ciebie plan jak zrobić to krok po kroku oraz listę potrzebnych do tego produktów uwzględniający twoje możliwości budżetowe.

Dlaczego Blankownia?

Jakość

W pracowni używam profesjonalnych produktów najwyższej jakości dbając również o to, aby były to produkty przyjazne dla środowiska.

Oryginalność

W pracowni powstają pojedyncze i niepowtarzalne projekty

Personalizacja

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Łączę potrzeby klienta z możliwościami starego mebla oraz dopasowuję projekt do wnętrza.

Gwarancja zadowolenia

Dzięki odpowiedniemu zapoznaniu się z potrzebami klienta projekt jest skrojony na miarę i często efekt końcowy przewyższa oczekiwania klienta.

Opinie

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Każdy mebel jest wyceniany indywidualnie biorąc pod uwagę:

1. Stan mebla: ślady po drewnojadach (konieczność odrobaczenia, wzmocnienia uszkodzonej przez drewnojady konstrukcji), uszkodzenia fizyczne, ubytki w drewnie lub fornirze, konieczność wymiany elementów (wypełnienia w przypadku mebli tapicerowanych, wymiany blatu, nóg, dorobienie brakującej półki itp.), zdejmowanie starych warstw farby lub lakierów. 

2. Potrzeba dodatkowych prac zleconych dla tapicera, szklarza, stolarza

3. Rodzaj i projekt stylizacji mebla: wcześniejsze przygotowanie projektu/pomysłu, stopień skomplikowania i pracochłonności, malowanie w określonym stylu (boho, shabby chic, ombre, cieniowanie itp.), wykorzystanie  szablonów, stempli, transferów, wycisków z foremek itp., różnych specjalnych preparatów (np. patyn, wosków do tworzenia efektów) wymiana gałek i uchwytów czy tapicerki. 

4. Koszt wykorzystanych materiałów: tkaniny (od ok. 40 zł za mb) oraz wypełnienie tapicerskie (pasy, gąbki, owaty, wigofil), farby, primery, preparaty odtłuszczające, bejce, preparaty wykończeniowe (lakiery, woski, oleje itp.), preparaty i produkty specjalne (transfery, patyny, folie metaliczne i szlagmetal, tapety, glinka do wycisków), nowe gałki, uchwyty, zawiasy, materiały ochronne (taśmy maskujące, filc), papiery ścierne itp. 

5. Pakowanie do transportu lub wysyłki, koszt ewentualnego transportu

Meble do odnowienia i stylizacji na zlecenie klienci dostarczają i odbierają we własnym zakresie. Lokalnie możemy również pomóc w transporcie.
Meble kupione w mojej pracowni, których klient sam nie może odebrać, są wysyłane transportem zleconym. Głównie korzystam z przewoźników zajmujących się profesjonalnie przewozem mebli. Cena takiej usługi wyceniana jest indywidualnie. W przypadku niedużych mebli, które nie wymagają specjalnego traktowania wysyłamy je przesyłkami kurierskimi.

Ze względu na ograniczenia lokalowe prowadzę jedynie warsztaty indywidualne z zakresu odnawiania i stylizacji mebli, tworzenia rękodzieła oraz prowadzenia małej pracowni meblowej (dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z odnawianiem mebli na sprzedaż i zlecenie). Warsztaty są dopasowane do potrzeb uczestnika pod kątem czasu trwania i zakresu tematycznego. Jeżeli jesteś zainteresowana/-ny napisz do mnie to przekażę Ci więcej informacji.

Dla grup zorganizowanych (dzieci, młodzieży, dorosłych) możliwa jest organizacja warsztatów rękodzielniczych i upcyclingowych (tylko lokalnie!). Czas trwania, zakres i tematyka do ustalenia. Jeżeli jesteś zainteresowana/-ny napisz do mnie .

Najlepiej napisz do mnie wiadomość (e-mail lub poprzez social media):

– wyślij zdjęcia mebla (w całości oraz zbliżenia najbardziej zniszczonych fragmentów),

– wymiary mebla (wysokość, długość i szerokość)

– napisz mi jak mniej więcej wyobrażasz sobie efekt końcowy (jeżeli nie masz pomysłu to pomogę Ci stworzyć projekt skrojony indywidualnie pod twoje potrzeby i pasujący do twojego stylu)

– możesz dodatkowo przysłać mi znalezione w Internecie inspiracje oraz zdjęcie wnętrza, w którym stanie mebel.

Kupić nowy mebel czy odnowić stary?

Dalej zastanawiasz się: wyrzucić, oddać czy zostawić?

Nasze wnętrza stale się zmieniają. Moda przemija, zmieniają się nasze upodobania. Dodatki i meble zamiast upychać po szafkach, wynosić na strychy czy wyrzucać na śmieci możemy reaktywować, nadać im nowego charakteru, koloru, faktury czy wzoru. Mebel, rama lustra, świecznik, zegar czy donica zyskają drugie życie.

ZERO WASTE

dając drugie życie meblom przyczyniasz się do zmniejszania ilości śmieci i pomagasz naszej planecie

WSPARCIE

korzystając z usług pracowni wspierasz lokalne małe firmy, pasjonatów i artystów zamiast wielkich koncernów skoncentro-wanych na zysku

ORGINALNOŚĆ

korzystając z lokalnych pracowni otrzymujesz w większości niepowtarzalne meble, a twoje wnętrza są jedyne w swoim rodzaju

ŚWIADOMOŚĆ

dzieląc się wiedzą zwiększasz świadomość ludzi wokół ciebie, generujesz pozytywne zmiany dla środowiska
i rozwoju lokalnego

Odbierz prezent!

Zapisz się na mój newsletter, a otrzymasz videotutorial. Dowiesz się z niego jak w prosty sposób, samodzielnie, z kilku łatwo dostępnych produktów, stworzyć własną farbę „one-step paint” (malujesz bez konieczności gruntowania i lakierowania, szybko i skutecznie)

W moim sklepie