Jak szybko odświeżyć metalowe kolczyki?

Zawsze uwielbiałam nosić długie kolczyki, szczególnie latem. Musiałam jednak zrezygnować z nich na kilka lat. Kto ma małe dzieci ten wie, że noszenie przy nich takich długich kolczyków grozi uszkodzeniem płatków usznych, ale i tuląc, nosząc na rękach nasze pociechy możemy je przypadkowo zadrapać.

Dzieci nieco mi już podrosły i z utęsknieniem wróciłam do ich noszenia. Nie przeszkadza mi, że moje kolczyki nie są ze szlachetnych metali. Jednak po pewnym czasie tracą kolor, wycierają się lub śniedzieją.

Oczywiste jest dla mnie, że ich nie wyrzucę, a spróbuję podrasować 🙂 Zmotywowała mnie do tego rodzinna impreza i fakt, że moje ulubione kolczyki z kolorowymi chwostami straciły blask.

Rozwiązanie okazało się bardzo proste – metaliczne woski i patyny, które wykorzystuje przy stylizacji mebli.

Krem pozłacający

Moje kolczyki potrzebowały nieco złota, więc użyłam odrobiny kremu pozłacającego marki Libéron w kolorze trianon (złoto). Naniosłam go delikatnie pędzelkiem na metalowe elementy.

Porównanie woskowanego metalu (z lewej) ze stanem „przed”

Krem pozłacający Libéron kupicie jeszcze w dwóch innych odcieniach złota: bogate złoto i stare złoto.

materiały prasowe Libéron

Na kolczykach z wzorem chciałam nanieść krem tylko na wypukłe elementy, żeby nadać im nieco głębi. Dla mnie najlepszą metodą jest nakładanie niewielkiej ilości wosku palcem. Wtedy mam największą kontrolę nad efektem końcowym.

Patyny woskowe

Libéron ma również w swojej ofercie patyny woskowe w nieco większych opakowaniach. Tam z metalicznych odcieni znajdziecie: czyste srebro, antyczny brąz i białe złoto.

materiały prasowe Libéron

Oczywiście takie metaliczne woskowe patyny i kremy możesz nakładać na inne metalowe elementy i przedmioty. Pamiętaj jednak, żeby takiemu woskowi dać czas na dobre wyschnięcie i utwardzenie się.

Na polskim rynku znajdziesz też wiele innych woskowych kremów oraz past. Zarówno metalicznych jak i matowych patyn. W tubkach, w słoiczkach, w puszeczkach i w ogromnej gamie kolorystycznej. Pokazałam Ci właśnie te, bo moim zdaniem, mają najbardziej uniwersalne kolory i najczęściej używam ich w mojej pracowni.

Jeżeli chcesz, mogę rozwinąć ten temat w kolejnych wpisach i pokazać Ci inne marki i kolory. Daj znać w komentarzu.

Odbierz prezent!

Zapisz się na mój newsletter, a otrzymasz videotutorial. Dowiesz się z niego jak w prosty sposób, samodzielnie, z kilku łatwo dostępnych produktów, stworzyć własną farbę „one-step paint” (malujesz bez konieczności gruntowania i lakierowania, szybko i skutecznie)

Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kursy online z odnawiania i malowania mebli już wkrótce! Zapisz się na listę zainteresowanych ->

X