Pracownia odnawiania mebli i rękodzieła na działalności nierejestrowanej

13 listopada 2023 roku przeprowadziłam na Instagramie rozmowę z Joanną Rułkowską – prawniczką, ekspertką od działalności nierejestrowanej, spraw kadrowo-płacowych i księgowych małych podmiotów gospodarczych oraz ochrony danych osobowych (RODO). Asia jest twórczynią Akademii Małego Biznesu i dwóch portali: prawomamy.pl, którego tematyka skupia się wokół praw kobiet w okresie okołoporodowym oraz dzialalnoscbezrejestracji.pl o tym jak zgodnie z prawem budować pas startowy od biznesu marzeń.

W czasie live’u mówimy o naszych poradnikach: książce Asi „Biznes Mamy. Poradnik o działalności nierejestrowanej” i moim „Odnawiaj, maluj i zarabiaj. Pracownia stylizacji mebli na działalności nierejestrowanej” oraz o konkursie Kursory Roku 2023, w którym oba nasze poradniki wzięły udział w kategorii „Książka Roku”.

Książka „Biznes Mamy” to kompleksowy poradnik, kompendium wiedzy prawnej, księgowej, biznesowej i macierzyńskiej na temat działalności bez rejestracji. Znajdziesz w niej treści merytoryczne i praktyczne na temat rozpoczynania biznesu. To książka dla mam pisana przez mamę, z dużą dawką nie tylko merytorycznej wiedzy ale też empatycznego i motywującego, dopingującego do startu z małym biznesem kobiecego wsparcia.

Joasia i jej książka „Biznes Mamy”

W czasie naszej rozmowy, której głównym tematem było prowadzenie pracowni stylizacji mebli, pracowni rękodzielniczej na działalności nierejestrowanej, poruszyłyśmy takie tematy jak:

  • jakie podstawowe wymogi musi spełnić osoba, która chciałaby otworzyć swoją pracownię w ramach działalności nierejestrowanej?
  • jakie są największe korzyści z prowadzenia biznesu w formie działalności nierejestrowanej?
  • co potrzebujemy mieć, aby zacząć sprzedawać nasze meble/produkty i usługi przez Internet?
  • czy odnowienie i stylizacja mebla na zlecenie klienta (najczęściej w formie umowy ustnej i dla klientów indywidualnych) może podlegać pod działalność nierejestrowaną? Traktujemy to jako umowę o dzieło czy zlecenie?
  • jakie błędy najczęściej popełniają osoby prowadzące działalność nierejestrowaną i jakie pułapki na nas czekają?
  • jak rozliczać płatne reklamy na Facebooku?
  • jak organizować konkursy w Internecie zgodnie z prawem?
  • jakie zmiany w ramach działalności nierejestrowanej czekają nas od stycznia 2024 roku?

Zapraszam do obejrzenia całego wywiadu na moim kanale YouTube. Koniecznie zasubskrybuj, aby nie przegapić kolejnych ciekawych materiałów.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz się podzielić swoimi refleksjami na temat rozmowy zapraszam Cię do zostawienia komentarza pod artykułem lub filmem na YouTube.

Odbierz prezent!

Zapisz się na mój newsletter, a otrzymasz videotutorial. Dowiesz się z niego jak w prosty sposób, samodzielnie, z kilku łatwo dostępnych produktów, stworzyć własną farbę „one-step paint” (malujesz bez konieczności gruntowania i lakierowania, szybko i skutecznie)

Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *